Kvadrat Kjøpesenteret som ble hotell for en dag

Kunden
Kvadrat er Vestlandets største kjøpesenter med hele 170 butikker, 18 spisesteder, 2000 parkeringsplasser og hundrevis av bussavganger i alle retninger. Vi er stolte av vårt tette og nære samarbeid med Kvadrat gjennom flere år og lager jevnlige kampanjer for senteret.

Oppgaven
Kvadrat ønsket å ha fullt fokus på kundeservice ved å transformere kjøpesenteret til et hotell for en helg. Oppdraget var å gjennomføre ideen, med alt fra stemning, kampanje-profil og materiell, lansering og dokumentering.

Løsningen
Boutique Hotel Kvadrat.
Det ble ansatt pikkoloer, resepsjonister og stuntskuespillere som sjekket inn på hotellet. Pikkoloene møtte gjestene og sto til tjeneste, om det måtte være å bære poser, vise vei eller bare ønske velkommen.

Resepsjonene hadde tilbud om poseoppbevaring og hjemkjøring av varer etter handleturen.

En viktig del av det å bo på et hotell er hotellfrokosten. Gjestene ble invitert til en deilig frokost på Boutique Hotel Kvadrat hvor de fikk gavepose som inneholdt blant annet tøfler, bagasjelapp og annet snadder.

Det ble sluppet teaser-filmer i forkant av hotellets åpning og fem gullstjerner dukket opp under Kvadrat-skiltet.

Teaser-filmer på sosiale
medier om at hotellet
åpner snart

Screenshot 2020-06-16 at 10.47.08

Teaser-filmer på sosiale
medier om at hotellet
åpner snart

Screenshot 2020-06-16 at 10.47.51

Filmene gikk på
sosiale medier opp
mot åpningshelgen

Filmene gikk på
sosiale medier opp
mot åpningshelgen

Screenshot 2020-06-16 at 10.54.31

Kampanjelogo
Kampanjelogo
Fonter
Fonter
Fargepalett
Fargepalett
Elementer
Elementer
Materiel til senteret
Materiel til senteret
Rom kort med
konkurranse 
DSC01610 copy

Rom kort med
konkurranse 

DSC01676 copy

Stuntskuespillere som
sjekket inn på hotell

1

Stuntskuespillere som
sjekket inn på hotell

12

Ansatte ble pikkoloer
og sto gjestene til tjeneste

Ansatte ble pikkoloer
og sto gjestene til tjeneste

Hotellfrokost
hele helgen
5

Hotellfrokost
hele helgen

8

Resepsjonsdisker plassert
rundt hele senteret med 
personell klar til å hjelpe
9

Resepsjonsdisker plassert
rundt hele senteret med 
personell klar til å hjelpe

Kontakt

Oslo

einar.nilssen@apriil.no
906 99 697

Dronningens gate 22
0154 OSLO

 

Bergen

magnar.oyhovden@apriil.no
404 85 180

Kong Christian Fredriks plass 3
5006 BERGEN

 

Stavanger

arnstein.torsvoll@apriil.no
905 11 872

Badehusgaten 37
4014 STAVANGER

Trond Albert Skjelbred
Partner
trond.skjelbred@apriil.no
909 95 909

Fredrik Hannestad
Byråleder PR
fredrik.hannestad@apriil.no
907 87 621

Krishan Totland
Partner
krishan.totland@apriil.no
954 45 805

Silje Ulveseth
Kommunikasjonsrådgiver
silje.ulveseth@apriil.no
918 09 769

Arent Kragh
Senior kommunikasjonsrådgiver
arent.kragh@apriil.no
414 64 945

Hans Wilhelm Gullestad
Senior kommunikasjonsrådgiver
hans.gullestad@apriil.no
907 60 854

Arne Abrahamsen
Senior kommunikasjonsrådgiver
arne.abrahamsen@apriil.no
951 39 220

Einar Rustad Nilssen
Byråleder Reklame Oslo
einar.nilssen@apriil.no
906 99 697

Bente Souter
Grafisk designer
bente.souter@apriil.no
900 94 138

Astri Totland
AD/Designer
astri.totland@apriil.no
984 01 191

Arnstein Torsvoll
Byråleder Reklame Stavanger
arnstein.torsvoll@apriil.no
905 11 872

Stephan Meyer
Byråleder Reklame Bergen
stephan.meyer@apriil.no
997 47 594

Conny Breivik
Kommersiell leder/Rådgiver Design
conny.breivik@apriil.no
976 71 233

Kenneth Dahling
Byråleder Story
kenneth.dahling@apriil.no
952 24 714

Jan Olav Åmdal
Kreativ leder Event
jan.olav.aamdal@apriil.no
915 68 624

Harold Sletten
Byråleder Event
harold.sletten@apriil.no
415 02 096

Lasse Marøen
Rådgiver Digital Markedsføring
lasse.maroen@apriil.no
970 45 704

Tore Torsvik
Kommersiell leder Story
tore.torsvik@apriil.no
464 05 746

Benedicte Hvidsten
Digital Markedsfører
benedicte.hvidsten@apriil.no
93039698

Tonje Pedersen
Tekstforfatter/Journalist
tonje.pedersen@apriil.no
93258967

Anette Thorsen
Digital markedsfører
anette.thorsen@apriil.no
92242256

Charlotte Øveraas
Prosjektleder
charlotte.overaas@apriil.no
48078283

Hilde Dalman
Grafisk designer
hilde.dalman@apriil.no
41430660

Kristoffer Borchgrevink
Grafisk designer
kristoffer.borchgrevink@apriil.no
40193299

Lisa Andreassen
Kreatør
lisa.andreassen@apriil.no
93821342

Heidi Fossmark
Rådgiver
heidi.fossmark@apriil.no
40468325

Jon Arne Tjelta
Digital designer
jon.arne.tjelta@apriil.no
99700572

Linda Sævild
Rådgiver
linda.saevild@apriil.no
93874518

Erle Øglænd
Grafisk designer
erle.ogland@apriil.no
92065571

Linda Gudmestad
Tekstforfatter/kreatør
linda.gudmestad@apriil.no
90638388

Hilde Folgerø
Prosjektleder
hilde.folgero@apriil.no
99565304

Marius Wærhaug Madsen
Kommunikasjonsrådgiver
marius.madsen@apriil.no
977 23 199

Annemarte Norevik
Kommunikasjonsrådgiver
annemarte.norevik@apriil.no
976 15 197

Håkon Opdal
Kommunikasjonsrådgiver
Hakon.opdal@apriil.no
41143930

Reklame

Einar Rustad Nilssen
Byråleder Reklame Oslo
einar.nilssen@apriil.no
906 99 697

Arnstein Torsvoll
Byråleder Reklame Stavanger
arnstein.torsvoll@apriil.no
905 11 872

Stephan Meyer
Byråleder Reklame Bergen
stephan.meyer@apriil.no
997 47 594

Design

Conny Breivik
Kommersiell leder/Rådgiver Design
conny.breivik@apriil.no
976 71 233

Story

Kenneth Dahling
Byråleder Story
kenneth.dahling@apriil.no
952 24 714

Tore Torsvik
Kommersiell leder Story
tore.torsvik@apriil.no
464 05 746

Event

Harold Sletten
Byråleder Event
harold.sletten@apriil.no
415 02 096

PR

Fredrik Hannestad
Byråleder PR
fredrik.hannestad@apriil.no
907 87 621

Marius Wærhaug Madsen
Kommunikasjonsrådgiver
marius.madsen@apriil.no
977 23 199

Digital Markedsføring

Lasse Marøen
Rådgiver Digital Markedsføring
lasse.maroen@apriil.no
970 45 704