Grand Hotel by Scandic Ny visuell identitet for selveste Grand

Kunde
Grand Hotel Oslo by Scandic

Bakgrunn

Utvikle en ny, slående identitet for Norges mest ikoniske hotell bygget på Grands rike historie. Hvordan øke preferansen til Grand Hotel Oslo by Scandic og styrke posisjonen i et svært utfordrende og tøft hotell-marked i Oslo?

Løsning
Det ble utviklet en ny merkevareplattform og en ny slående visuell identitet og profil, som skal bidra til å gi hotellet tidligere særpreg og et konsistent og helhetlig uttrykk. Den nye profilen skal tas ut i hele verdikjeden, dvs. i alt av hotellmateriell, merkantile elementer og internt og eksternt markedsmateriell.

grand-hotel_dm

Grand-Hotel-stationary

Grand-Hotel-Direct-Mail-1

Grand-Hotel_kapital_dobbelside_2
Kapital dobbeltside

Kapital dobbeltside

Grand-Hotel-info-brosjyre

Kontakt

Oslo

einar.nilssen@apriil.no
906 99 697

Dronningens gate 22
0154 OSLO

 

Bergen

magnar.oyhovden@apriil.no
404 85 180

Kong Christian Fredriks plass 3
5006 BERGEN

 

Stavanger

arnstein.torsvoll@apriil.no
905 11 872

Badehusgaten 37
4014 STAVANGER

Trond Albert Skjelbred
Partner
trond.skjelbred@apriil.no
909 95 909

Fredrik Hannestad
Byråleder PR
fredrik.hannestad@apriil.no
907 87 621

Krishan Totland
Partner
krishan.totland@apriil.no
954 45 805

Silje Ulveseth
Kommunikasjonsrådgiver
silje.ulveseth@apriil.no
918 09 769

Arent Kragh
Senior kommunikasjonsrådgiver
arent.kragh@apriil.no
414 64 945

Hans Wilhelm Gullestad
Senior kommunikasjonsrådgiver
hans.gullestad@apriil.no
907 60 854

Arne Abrahamsen
Senior kommunikasjonsrådgiver
arne.abrahamsen@apriil.no
951 39 220

Einar Rustad Nilssen
Byråleder Reklame Oslo
einar.nilssen@apriil.no
906 99 697

Bente Souter
Grafisk designer
bente.souter@apriil.no
900 94 138

Astri Totland
AD/Designer
astri.totland@apriil.no
984 01 191

Arnstein Torsvoll
Byråleder Reklame Stavanger
arnstein.torsvoll@apriil.no
905 11 872

Stephan Meyer
Byråleder Reklame Bergen
stephan.meyer@apriil.no
997 47 594

Conny Breivik
Kommersiell leder/Rådgiver Design
conny.breivik@apriil.no
976 71 233

Kenneth Dahling
Byråleder Story
kenneth.dahling@apriil.no
952 24 714

Jan Olav Åmdal
Kreativ leder Event
jan.olav.aamdal@apriil.no
915 68 624

Harold Sletten
Byråleder Event
harold.sletten@apriil.no
415 02 096

Lasse Marøen
Rådgiver Digital Markedsføring
lasse.maroen@apriil.no
970 45 704

Tore Torsvik
Kommersiell leder Story
tore.torsvik@apriil.no
464 05 746

Benedicte Hvidsten
Digital Markedsfører
benedicte.hvidsten@apriil.no
93039698

Tonje Pedersen
Tekstforfatter/Journalist
tonje.pedersen@apriil.no
93258967

Anette Thorsen
Digital markedsfører
anette.thorsen@apriil.no
92242256

Charlotte Øveraas
Prosjektleder
charlotte.overaas@apriil.no
48078283

Hilde Dalman
Grafisk designer
hilde.dalman@apriil.no
41430660

Kristoffer Borchgrevink
Grafisk designer
kristoffer.borchgrevink@apriil.no
40193299

Lisa Andreassen
Kreatør
lisa.andreassen@apriil.no
93821342

Heidi Fossmark
Rådgiver
heidi.fossmark@apriil.no
40468325

Jon Arne Tjelta
Digital designer
jon.arne.tjelta@apriil.no
99700572

Linda Sævild
Rådgiver
linda.saevild@apriil.no
93874518

Erle Øglænd
Grafisk designer
erle.ogland@apriil.no
92065571

Linda Gudmestad
Tekstforfatter/kreatør
linda.gudmestad@apriil.no
90638388

Hilde Folgerø
Prosjektleder
hilde.folgero@apriil.no
99565304

Marius Wærhaug Madsen
Kommunikasjonsrådgiver
marius.madsen@apriil.no
977 23 199

Annemarte Norevik
Kommunikasjonsrådgiver
annemarte.norevik@apriil.no
976 15 197

Håkon Opdal
Kommunikasjonsrådgiver
Hakon.opdal@apriil.no
41143930

Reklame

Einar Rustad Nilssen
Byråleder Reklame Oslo
einar.nilssen@apriil.no
906 99 697

Arnstein Torsvoll
Byråleder Reklame Stavanger
arnstein.torsvoll@apriil.no
905 11 872

Stephan Meyer
Byråleder Reklame Bergen
stephan.meyer@apriil.no
997 47 594

Design

Conny Breivik
Kommersiell leder/Rådgiver Design
conny.breivik@apriil.no
976 71 233

Story

Kenneth Dahling
Byråleder Story
kenneth.dahling@apriil.no
952 24 714

Tore Torsvik
Kommersiell leder Story
tore.torsvik@apriil.no
464 05 746

Event

Harold Sletten
Byråleder Event
harold.sletten@apriil.no
415 02 096

PR

Fredrik Hannestad
Byråleder PR
fredrik.hannestad@apriil.no
907 87 621

Marius Wærhaug Madsen
Kommunikasjonsrådgiver
marius.madsen@apriil.no
977 23 199

Digital Markedsføring

Lasse Marøen
Rådgiver Digital Markedsføring
lasse.maroen@apriil.no
970 45 704